آشنایی با نرم افزار مدیریت اطلاعات EndNote

رایگان

2 نظر
دسته‌بندی‌ها
ژورنالیسم پزشکی
بازدید کاربران: 83
بازدید از صفحه: 1522

بررسی اجمالی

یکی از بهترین نرم افزارهای مدیریت اطلاعات و استناد در روند پژوهش نرم افزار EndNote است که توسط شرکت Thomson Reuters عرضه شده است. از این نرم افزار می توان برای سازمان دهی رفرنس ها و فرمت دهی خودکار مراجع بر اساس استانداردهای مختلف ناشرین بین المللی و ایجاد فهرستی از اطلاعات کتابشناختی آن ها استفاده نمود.

نرم افزار EndNote بیش از 3000 استاندارد نشر مقاله و انواع فرمت های پذیرفته شده بین المللی رفرنس نویسی را ارائه می دهد. از جمله ویژگی های مثبت نرم افزار اندنوت، یکپارچه بودن آن با نرم افزار Microsoft Office Word است.

همچنین این نرم افزار امکان برقراری ارتباط بین منابع متن و منابع انتهایی پژوهش به منظور اعمال تغییرات هماهنگ در آن ها را فراهم می آورد. نرم افزار EndNote امکان تبادل تا 10000 رفرنس بین سیستم خود و اینترنت و به اشتراک گذاری منابع را دارد.

نرم افزار EndNote امکان وارد کردن فایل های PDF به برنامه و جستجو در آن ها و همینطور امکان گروه سازی، ترکیب و مقایسه منابع و مطالب را دارد.

نسخه های موجود نرم افزار

 • نسخه تحت وب با عنوان EndNote Web
 • نسخه تحت دسکتاپ که در حال حاضر آخرین ورژن منتشر شده آن 20 می باشد. این نسخه از نرم افزار دارای تمام امکانات نرم افزار بوده و بیشترین عملگرهای کلیدی را به کاربرانش پیشنهاد می کند.

 

مدرس

لیدا مختاری
کارشناسی ارشد ژورنالیسم پزشکی

 • کارشناسی کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 • کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
 • کارشناسی ارشد ژورنالیسم پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز

نظرات

5

2 رای
5 امتیاز
2
4 امتیاز
0
3 امتیاز
0
2 امتیاز
0
1 امتیاز
0

نظرات

 1. سیروس توشمالی نوشته:

  Excellent

 2. حمید رضا ثابت نوشته:

  خیلی عالی و کامل بود ممنون واقعا 👌🏻

برای ارسال نظر وارد حساب کاربری شوید.