با طرح علم الهدی کسری سربازی بگیر

رایگان

0 نظر
دسته‌بندی‌ها
-
بازدید کاربران: 12
بازدید از صفحه: 10051

بررسی اجمالی

طرح علم الهدی زیر نظر بسیج است؛ اما از این طرح اطلاعات زیاد و آیین نامه وجود ندارد؛ بنابراین اطلاعات بیان شده در این ویدیو با کسب تجربه از افرادی که از این طرح استفاده نموده اند به دست آمده است.

برای ورود به طرح علم الهدی، ابتدا باید عضو بسیج (دانشجویی یا محلات) باشید و کارت فعال را از این سازمان داشته باشید. سپس، شما باید به حوزه های مربوط به این پایگاه وارد شوید و مسئولیت دریافت کنید. حوزه های بسیج دارای مسئولیت های مختلفی از جمله نیروی انسانی، فرهنگی، تعلیم و تربیت و... است. تا این مرحله شما عضو شورای بسیج هستید و کسری خدمت شامل شما می شود.

برای استفاده از طرح علم الهدی نیاز است که شما ابتدا با فرمانده حوزه صحبت کنید. از جمله پیش شرط های استفاده از طرح علم الهدی این است که شما باید دانشجو باشید. این طرح آزاد است و شامل تمامی دانشجویان می تواند باشد.

ظرفیت طرح علم الهدی برای هر حوزه محدود است.

پس از تأیید فرمانده حوزه مبنی بر اینکه امکان استفاده از طرح علم الهدی برای شما وجود دارد، فرم و مدارک مربوط به این طرح را تکمیل کنید و به ناحیه مقاومت بسیج استان ارسال کنید. پس از تأیید از سمت ناحیه مقاومت بسیج استان، مدارک به سپاه استان ارسال می گردد. پس از تأیید سپاه استان، ارسال گزارشات فعالیت شما از پایگاه بسیج به ناحیه شروع می گردد. اما، حداقل 75 ساعت فعالیت در ماه برای شما باید ثبت و تکمیل گردد و پس از امضا توسط فرمانده حوزه، به ناحیه مقاومت بسیج استان ارسال بشود.
طرح علم الهدی به تعداد محدود در حوزه های بسیج ارائه می شود. اما، بسیج های دانش آموزی، ادارات و بسیج مهندسی نیز می توانند ارائه دهنده طرح علم الهدی باشند.

طبق آخرین قوانین، به ازای هر سال دانشجویی شما، سه ماه کسری خدمت شامل شما می شود. توجه داشته باشید این مدت کسری، جدا از کسری بسیج فعال می باشد و به مجموع آن اضافه می گردد.

از دیگر پیش شرط های استفاده از طرح علم الهدی، داشتن کارت سبز می باشد.

 

مدرس

فراز طیار
کارشناسی ارشد روان پرستاری

نظرات

0

0 رای
5 امتیاز
0
4 امتیاز
0
3 امتیاز
0
2 امتیاز
0
1 امتیاز
0

نظرات

برای ارسال نظر وارد حساب کاربری شوید.