بررسی آیین نامه ممنوع الخروج شدن کادر درمان

رایگان

0 نظر
دسته‌بندی‌ها
-
بازدید کاربران: 1
بازدید از صفحه: 304

بررسی اجمالی

یک نامه درخصوص قانون برقراری عدالت در آموزش در پذیرش دانشجویان داریم  که هدف این پذیرش دانشجو و تأمین نیروی انسانی برای مناطق محروم می‌باشد. فردی که مسئول اجرای این قانون است رؤسای دانشگاه‌ها و علوم پزشکی هستند. 

در هر مقطعی، چه عمومی مثل کاردانی، کارشناسی، دکتری حرفه‌ای، چه مقاطع تخصصی مثل ارشد، دکتری، تخصص و فوق تخصصی، سه دسته دانشجو در کلاس حضور پیدا می‌کنند. این افراد یا روزانه هستند، یا شهریه پرداز هستند و یا استفاده از سهمیه مناطق محروم می‌باشند. که این افراد فارغ از اینکه در کدام دانشگاه قبول می‌شوند، بعد از فارغ التحصیلی باید در منطقه‌ای که در دفترچه انتخاب رشته انتخاب کرده است برگردد. حتی در این خصوص یک تعهد نامه امضا می‌کنند و به دانشگاه تحویل می‌دهند.

دانشجو با رتبه بالا از دانشگاه سراسری و رشته مورد علاقه خود قبولی می‌گیرد. بعد از فارغ التحصیلی تصمیم دارد که طرح خود را در منطقه محرومی که تعهد داده است شروع کند، اصطلاحاً اجتناب یا غیبت می‌کند. برای جلوگیری از این عواقب، دولت این مجازات را تعیین کرده است تا افرادی که از سهمیه مناطق محروم استفاده کرده‌اند و الان استنکاف می‌کنند و تعهدات خود را اجرا نمی‌کنند، از خروج از کشور منع شوند. 

بنابراین این قانون برای افراد عادی و طرح نرفته و اطلاعات نادرستی که باعث دانشجویان می‌شود، شامل نمی‌شود.

مدرس

فراز طیار
کارشناسی ارشد روان پرستاری

نظرات

0

0 رای
5 امتیاز
0
4 امتیاز
0
3 امتیاز
0
2 امتیاز
0
1 امتیاز
0

نظرات

برای ارسال نظر وارد حساب کاربری شوید.